Nasz adres
Arkońska 51/01 71-455 Szczecin
Numer telefonu
+48 695 622 281
Wyślij wiadomość
[email protected]

Elektroliza EPTE to nowy zabieg na polskim rynku fizjoterapii. Metodę tą stosuje się do leczenia tendinopatii (schorzeń ścięgien mięśni) u sportowców, ale również u osób z przeciążeniami dnia codziennego.

Zabieg ten polega na precyzyjnym wprowadzeniu igły przy użyciu elektrody przez którą wprowadzany jest prąd galwaniczny bezpośrednio w uszkodzone ścięgna oraz więzadła. Jest to w 100% bezpieczna metoda, ponieważ igła prowadzona jest pod głowicą USG, dzięki czemu cały czas mamy nad nią kontrolę i precyzyjnie kierujemy igłę do ścięgna.

 


Elektroliza powoduje przebudowę w macierzu kolagenu, dzięki czemu zwyrodniałe ścięgna ulegają przebudowie. Zabieg jest alternatywą dla operacji, udaję się w 70% odwlec pacjentów od operacji! Już po pierwszym zabiegu pacjent poczuje ulgę, lecz wiadomo że jest to proces i poprawa jest procesem długotrwałym.

Procedura trwa koło 30 minut i jest bezbolesna, na początku zbiegu może pojawić się pieczenie. Dodatkowo pacjent otrzymuje zalecenia oraz ćwiczenia do wykonania w domu.

Wskazania do Elektrolizy Epte:

-łokieć tenisisty i golfisty

-kolano skoczka

-przeciążone ścięgna Achillesa

-rozcięgno podeszwowe

-ścięgna stożka rotatorów

-rozcięgno podeszwowe